banner image
HİZMETLER

KENTSEL DÖNÜŞÜM

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Günümüzde değişen yapı yönetmelikleri, ülkemizi kapsayan deprem riski ve depreme dayanıksız yapılar, gelişen inşaat teknikleri ve mimari imkânlar, insanların yaşam standartlarının değişiklik göstermesi ve ihtiyaçlarının değişmesi, 2000li yılların başında Dünyanın en büyük yapı projelerinden birisi olan Kentsel Dönüşüm projesini ülkemizde başlattı.

Bakanlık yetkili kuruluşu Ağahan Yapı Denetim olarak Kentsel Dönüşüm Kanunundan yararlanabilmeniz için binalarınızın deprem risk raporunu oluşturuyor, hasarlı, ömrünü tamamlamış yapılarınızı bulunduğu yerde yenilemenizi ve teşviklerden yararlanmanızı sağlıyoruz.

Kentsel dönüşümün getirdiği faydalar ve imkânlardan yararlanmak için ilgili binadan 1 kişinin başvurusu yeterli olabileceği gibi binanın yeniden inşaası için 2/3 çoğunluk yeterli olmaktadır.

Kentsel dönüşüm ile birlikte, yaşadığınız konutların değeri lokasyona göre 1.5 ile 2.5 kat arasında artış göstermektedir.

Ağahan Yapı Denetim, bu süreçte sizlerin yanında olmakta, süreçleri birlikte ilerletirken uzun yıllar sonucu edindiği mimari ve inşaat tecrübesiyle sizlere yol göstermeye devam etmektedir.